SS Lazio Token

Fan Token Google News

Lazio fan token satışta

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, İtalya’nın SS Lazio futbol kulübünün forma sponsorluğu ile sporsever token alanına 30 milyon Euro’ya (35 milyon DOLAR) varan bir anlaşmayla girdi. Sponsorluk iki yıl boyunca üçte biri opsiyonlu.

Koleksiyon olan mantarsız belirteçlerin (NFT) aksine, fan belirteçleri kripto para birimlerine daha benzer ve genellikle oylara ve benzerlerine hayran katılımı gibi bazı ‘yardımcı program’ sağlar. Ancak Lazio anlaşması için detaylar henüz açıklanmadı.

Lazio token Binance

Lazio Başkanı Claudio Lotito, “Binance ile ortaklık, dijital varlığımızı genişletmemize ve dünyanın dört bir yanından gelen taraftarlar ve takipçilerle daha önce hiç olduğu gibi bağlantı kurmamıza izin verecek.” dedi.

Binance’i cezbeden şey, fan belirteçlerinin çok yoğun bir şekilde işlem görmesidir. İşlem seviyelerinin NFT’lerden daha yüksek olduğu iddia ediliyor. Örneğin, CryptoSlam’a göre, son 30 gün içinde, tüm NFT’lerin -oyunlar, sanat, avatarlar, sporlar genelinde- cirosu 2,6 milyar dolarken, bir veya iki istisna dışında öncelikle futbol kulüpleri için olan tüm hayran token’ları için 4,4 milyar dolar oldu.

SS Lazio Fan Token
Lazio Fan Token

Lazio token kaç tl?

Bugüne kadar, taraftar tokeni sektörü, Paris Saint-Germain, F.C. Barcelona ve Manchester City gibi birçok yüksek profilli kulüple anlaşmalar yapan Socios tarafından domine edildi. Türkiye’nin Bitci’sine benzer başka oyuncular da var, ancak Binance’in katılımı rekabetten daha fazlası.

Geçen Aralık 2020’de Socios, önemli müşteri tabanıyla binance ile bir dağıtım satış noktası olarak ortaklık kurdu. Bu, Binance’e ne kadar popüler olduklarını görmek için ring kenarında bir koltuk verdi. Socios’un arkasındaki şirket Chiliz zengin olsa da Binance çok daha zengin. Daha dün, kendi blockchain’i Binance Smart Chain’i tanıtmak için 1 milyar dolarlık bir fon başlattı.

Kripto para borsasından elde edilen büyük gelirlerin yanı sıra, Binance Coin’in piyasa değeri 77 milyar dolar. Bu, Bitcoin ve Ether’den sonra en değerli üçüncü kripto para birimi.

Socios’un dev bir rakip elde etmesinin yanı sıra, düzenleyicilerin de dikkatini çekebilir.

ABD regülatörü SEC’e göre kripto para birimlerinin çoğu menkul kıymettir. Fan belirteçlerinin kalifiye olma olasılığı daha da yüksektir, çünkü çoğu kripto para birimine kıyasla nispeten merkezidir. Özellikle, Socios birkaç yüksek profilli NBA ve NHL kulübüyle anlaşmalar yaptı, ancak eyalet lerindeki ortakları bu aşamada jeton yayınlamıyor.

Lazio token fiyat tahmini

Bu arada, Binance dünyadaki düzenleyicilerin dikkatini çekiyor. Bunun başlıca nedeni, çeşitli yargı bölgelerinde çekildiği kripto para türevleri sunmasıdır.

Spor takımları açısından, Binance’in girişi iyi bir haber olabilir çünkü Binance büyük para torbaları getiriyor. Ancak düzenleyicileri çekiyorsa kötü haber olabilir veya olmayabilir.

Cuma günü, İngiltere Kumar Komisyonu NFT fantezi oyunu Sorare hakkında bir soruşturma başlattığını açıkladı. Bu yılın başlarında, lisanslı bir platform Olan Football Index 124 milyon £ açık bahisle çöktü. İş modeli futbol için yarı borsaydı. Fan belirteçleri aynı olmasa da, regülatörün gözünde bazı benzerlikler olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.