PSG Fan Token

Fan Token Google News

PSG fan token, Messi imzasının ardından yükseliş yaşadı

Paris Saint Germain taraftar tokeni (PSG), eski Barcelona oyuncusu Lionel Messi’nin Fransız takımına katılacağı haberlerinin ardından önemli bir fiyat artışı yaşadı.

Dünyanın en iyi futbolcularından biri Barcelona Futbol Kulübü’nden ayrıldı. Bu haber hem Lionel Messi tarafından hem de Paris Saint Germain tarafından doğrulandı. Messi, Barcelona’da kabaca 21 yıl geçirmişti ve kulüp geçen hafta, yeni bütçe düzenlemeleri sonucunda Arjantinli oyuncu için yeni bir anlaşma yapamayacaklarını doğruladı. Altı kez Ballon d’Or kazananı şimdi sektördeki en zengin kulüplerden birine imza atmış durumda.

Messi, oynadığı futbolu ile konuşulan en büyük futbolculardan biri. Maaş gereksinimleri, büyük bir ihtimal sadece çok az kulübün onu transfer edebileceği anlamına gelir.

Artık resmî olarak da Messi’nin PSG’de olacağı doğrulandığı için Fransız taraftarlar bu durumdan aşırı memnun kaldı. Geçmiş pazar günkü duygusal basın toplantısının ardından Messi, geleceği hakkında şu açıklamaları yapmıştı:

“Basın açıklaması yayınlandığında çok fazla telefon aldım ve birçok kulüp ilgilendi. Şu anda PSG kulübü ile anlaştım ve Fransız taraftarlarından destek alarak top koşturmayı hevesle bekliyorum.

Paris Saint Germain taraftar tokeni
Paris Saint Germain taraftar tokeni

Paris Saint Germain taraftar tokeni artış yaşamakta

Resmî olarak PSG, Messi ile anlaştığını duyurmasının ardından bu gelişme PSG tokenine olumlu yansıdı. Chiliz PSG taraftar tokeni, Messi’nin Barcelona’dan ayrılacağının açıklanmasının ardından dört gün içinde ralli yaptı.

PSG token geçtiğim ayın perşembe günü 21.95$’a ulaşmıştı ve güncel olarak ise 30,09 dolar seviyesinde işlem görmekte. Messi’nin PSG’ye geçişi net olarak bilindiği gün ise üç ayın en yüksek seviyesi olan 44.97$’a ulaştı. Bu fiyat artışı, son birkaç gün içinde PSG’nin %100’ün üzerinde tırmandığını göstermekte.

Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, PSG tokenin fiyat artışını Twitter üzerinden “Büyüleyici” olarak nitelendirdi. PSG, Lionel Messi’nin kulübe katıldığı söylentisinin ardından dahi %40 değer kazandığını hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.