Fan Token Google News

Arsenal fan token gönderileri reklam kurallarını çiğnedi

Arsenal Futbol Kulübü, kripto bağlantılı fan tokenlarına yönelik ‘sorumsuz’ reklamlar nedeniyle sansürlendi. İngiltere’de reklam izleme örgütü, çevrim içi promosyonların ‘kriptoasset’lere yapılan yatırımı önemsizleştiğini’ söylüyor.

Reklam Standartları Kurumu Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Ağustos ayında çevrim içi olarak yayınlanan iki Arsenal reklamını araştırdığını ve bunların “sorumsuz” ve İngiltere pazarlama kurallarını ihlal ettiğini belirlediğini açıkladı.

Geçen hafta benzer bir dizi önlemin ardından Arsenal’e karşı alınan karar, artan sayıda kripto servis şirketinin ve tokenın kendilerinin sporseverlere reklamlarını artırdığı bir zamanda geliyor.

Arsenal fan token Binanced

ASA geçen hafta Financial Times’a verdiği demeçte, kripto para birimi kararlarını fan belirteçleri gibi büyük miktarlarda kripto para birimlerini içerecek şekilde genişletmenin yeni yıl için gündemlerinin ilk sıralarında yer alacağını söyledi.

ASA’ya göre Arsenal resmi internet sitesinde ve Facebook’ta $AFC simgesi altında taraftar tokenını tanıtan bir tanıtım yaptı. Sahiplerinin resmi kulüp kararlarına ağırlık vermelerini sağlayan jeton satın almak isteyen taraftarların öncelikle kripto platformu Socios üzerinden Chiliz adlı bir dijital para birimi satın almaları gerekiyor. Bir taraftar ne kadar çok token sahibi olursa, oyları o kadar büyük ağırlık taşır.

ASA, reklamların “kriptoassetlere yatırımı önemsizleştiğini” ve yatırım riskini vurgulamama konusunda “yanıltıcı” olduklarını belirledi.

Arsenal fan token ekşi

Financial Times’a konuşan Arsenal, “ASA’nın mevcut tutumu hakkında daha fazla netlik aramak için” düzenleyicinin kararlarının bağımsız bir şekilde gözden geçirilmesini planladığını söyledi.

Ayrıca, ASA’ya verdiği bir yanıtta, ürünlerin “taraftar katılımını teşvik etmek için kullanılan yardımcı jetonlar olduğunu ve bu nedenle kripto para birimlerine maddi olarak farklı olduğunu” iddia etti.

Tokenlar finansal ürün olarak tanıtılmasa da, ASA, Arsenal’in kripto varlıkların İngiltere’de düzenlenmemiş olduğunu belirtmesi gerektiğini, çünkü ürünlerin birçok düzenlenmiş finansal araçla birlikte gelen tüketici korumalarını taşımadığı anlamına geldiğini savundu.

Piyasa değerine göre en iyi futbol kripto paraları

Fan token toplam değer
Toplam fan token piyasası

Socios, Aralarında Paris Saint-Germain ve Manchester City’nin de bulunduğu 40’tan fazla futbol kulübü için fan token oluşturduğunu söyledi. 167 ülkeden 1,3 milyondan fazla kullanıcısı var.

Platform, kripto meraklılarının ve tüccarların fan tokenlar hakkında spekülasyon yapmalarına ve takas etmelerine izin verir. Chiliz kripto para birimi platformundaki ana borsa birimidir, ancak dijital coin Coinbase ve Binance gibi büyük kripto borsalarında da işlem görebilir.

Futbol kulüplerinin gelirleri salgında bir darbe alırken, taraftar jetonlarının popülaritesi arttı. Veri toplayıcısı CoinGecko’ya göre toplam piyasa değeri 225 milyon dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir