Socios token hunt

Fan Token Google News

Avrupalı taraftarlar fan token yatırımını ne kadar önemsiyor?

Futbol, ​​gezegendeki en özverili taraftarlardan birine sahiptir ve bunların çoğu, desteklerini göstermek için her yolu deneyecektir. Birkaç Avrupa liginde yirmi dört takım, dünyanın dört bir yanındaki hayranlara fan token ve NFT’ler satmak için kripto tabanlı bir hayran etkileşimi ve ödül şirketi olan Socios ile birlikte çalışıyor. Tokenlar ve NFT’ler o zamandan beri yüz milyonlarca satış yaparak hayranlara özel sanat eserleri, sadakat avantajları ve oylama katılımı sağladı.

Peki futbol taraftarları için özel dijital sanat eserleri (fan token) ve takım markalı dijital tokenler ne kadar değerli? Yakın tarihli bir BBC haber raporuna göre cevap, 300 milyon dolardan fazla olduğu biliniyor.

Socios aracılığıyla edinilebilen kulübe özel kripto para tokenleri şu anda Premier Lig ve diğer Avrupa liglerinde 24 farklı takım için sunuluyor. Tokenler, taraftarların belirlenen değerlerinde doğrudan bir rol oynayabilecek, katılan takımlar tarafından belirtilen çeşitli avantajları talep etmelerini sağlar. Bu dalgalanma, coinleri diğer birçok popüler kripto para birimi gibi genellikle kâr için takas edilmesine neden oldu.

Fan token piyasası büyümeye devam edecek mi?

Socios’un Baş Strateji Sorumlusu Max Rabinovich’e göre tokenlar, kâr amaçlı işlem yapmak yerine hayran ödülleri için tutulacak ve kullanılacak şekilde tasarlandı. Bu avantajlar, stadyumda pompalanan müziğe oy verme yeteneğinden dijital ekip mağazalarındaki ürünlerde yüzde 5 indirime ve ücretsiz bilet çekilişlerine kadar her şeyi içerir. Bazı ekipler ayrıca, blok zincirinde hayranların sahip olabileceği benzersiz dijital görüntüler olan, takas edilemeyen tokenlere (NFT’ler) de ayrıldı.

Ayrıca her kulübün çıkardığı tokenlerin çoğunluğuna sahip olması da bir tartışma konusu haline geldi. Bu endişelere rağmen, Socios uygulaması aracılığıyla 300 milyon dolardan fazla token sattığını iddia ediliyor, bu da kullanıcılara uygulamanın sanal oyunu Token Hunt aracılığıyla bunları ödül olarak satın alma veya kazanma olanağı sağlıyor.

Birçok takım, bazılarının para kapma olarak gördüğü şeye kilitlenmiş olsa da herkes sanal varlıklardan para kazanma fırsatını değerlendirmiyor. Brighton ve Hove Albion’dan bir sözcü, kuruluşlarının token pazarına girmediğini ve girme niyetinde olmadığını açıkça belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir