fantokenhaberleri.com

Fan Token Google News

Tectona Yapay Zekâ tarafından oluşturulan NFT koleksiyonunu yayınladı

İsrail’in önde gelen halka açık blockchain teknoloji şirketi, herkesin kolayca NFT eseri üretmesi için sofistike bir AI ile benzersiz sanat üretmesine izin veren bir platform başlattı.

Tel Aviv borsasında (TASE: TECT) ve yalnızca blok zinciri teknolojisine ve dijital varlıklara odaklanan Tectona, NFT projesiyle ilgili yeni ayrıntıları açıkladı. Şirket tarafından geliştirilen, dili anlayabilen ve yalnızca metin parçacıklarına dayalı sanat eserleri üretebilen bir AI sistemi, kullanıcıların bir fırçayı kaldırmadan NFT’ler olarak kendi özel sanatlarını oluşturmalarına ve basmasına olanak tanır. İsrail’in önde gelen blok zinciri ve fintech girişimcileri tarafından yönetilen Tectona, İsrail’in NFT’leri basan ilk ve tek halka açık şirketidir.

Şirket, Metaverse’de ‘The Bored Company’ markası altında kullanıcı tarafından oluşturulan NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini duyurdu. Metaverse yarışı, sanal dünyaya hak iddia etmek için acele eden oyun, medya ve bilgi işlem alanlarından küresel teknoloji devleriyle ısınırken, Tectona benzersiz bir strateji uyguluyor ve ürün sürümlerini Web3 yerel enkarnasyonu aracılığıyla sanallaştırıyor.

Bored Company ve NFT

Bored Company, ilk koleksiyonu için, MegaArts olarak bilinen, bu dünyadan yaratılmış, kullanıcı tarafından oluşturulan, evrenseller arası sanat eserlerini satacak. MegaArts kullanıcıları, son teknoloji üretken sanat yapay zekasının yardımıyla yaratıcılıklarını artırarak, hayal güçlerini bir NFT eserinde serbest bırakabiliyor ve sanatsal bir arka plan olmadan bile satılık harika sanat eserleri üretebiliyor. MegaArts satışının yanı sıra, şirket sahiplerine ek bir ücret karşılığında eserlerini değiştirme olanağı da sunacak ve ayrıca MegaArts’ın ikincil piyasa satışlarından ücret alacak.

Bored Company’nin teknolojisinin bir başka benzersiz özelliği, AI ile güçlendirilmiş kapak fotoğrafları ve diğer şekillendirilebilir varlıklar oluşturma yeteneğidir. Çok sayıda NFT projesi, sosyal platformlarda doğrulanabilir şekilde sahip olunan bir profil resmi olarak kullanılabilecek sanat yaratmaya odaklanmış olsa da Bored Company çeşitli özel kapak fotoğrafları üretebilir ve sosyal medyada kullanılmayan gayrimenkulün tüm alanında daha fazla değer yakalayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir