Metaverse arazi

Fan Token Google News

Metaverse arazi fiyatları bu 5 faktörden kaynaklanıyor

Hedge Fund yatırımcısı Metaverse arsa fiyatlarının bu aşağıdaki beş faktörden kaynaklandığını söylüyor.

  1. Genel ayak basışı,
  2. Memetik yakınlık,
  3. Jeo uzamsal bağlam,
  4. Finansallaşma
  5. Sanat.

Metaverse gayrimenkul fiyatları esas olarak maruz kalacak kişi sayısı ve çeşitli para kazanma stratejileri ile sahipleri için verim üreten bir makineye ne kadar iyi dönüştürülebileceğine göre belirlenir, dijital varlıklar konusunda uzmanlaşmış bir hedge fon müdürü yeni bir denemede savundu.

Metaverse 1 parsel ne kadar?

“Metaverse ‘komşu’ olmak ne anlama geliyor? Neden fark eder ki? Ya Snoop Dogg’un metaverse birden fazla evi varsa? Tüm bu evlerin yakınındaki arsa fiyatları prim alıyor mu? Açıkçası, kimse bilmiyor.” Dijital varlık odaklı yatırım firması LedgerPrime’ın müdürlarından Joel John, denemesini şu sözle açtı.

Daha küçük parçalara ayrılabilen belirteçlerin aksine, metaverse’deki dijital arazilerin genellikle satın almak için önemli miktarda sermaye gerektirdiğini açıkladı. Örneğin, Sandbox’taki (SAND) bir arsanın ortalama fiyatının 10.399 dolar civarında olduğunu, Decentraland’daki (MANA) bir arazi için ise yaklaşık 11.954 dolar olduğunu söyledi.

John, bu fiyatları anlamak için öncelikle metaverse’deki arazinin gerçekte ne olduğunu anlamanın önemli olduğunu yazdı. Ve ona göre, bu “her şeyi dijital olarak ifade edebileceğin bir komplodan” başka bir şey değil.

meta
Önde gelen metaverse platformlarının aylık geliri.

Metaverse de arsa nereden alınır?

Daha spesifik olarak, profesyonel yatırımcı bir dijital gayrimenkulün değerini etkileyebilecek beş ana faktör olduğunu savundu:

Bunlardan ilki, “genel futbol”, birçok insanın geçtiği alanlarda geleneksel ticari gayrimenkulün ne kadar pahalı olduğu gibi, bir dijital gayrimenkul parçasına maruz kalacak insan sayısını ifade eder.

Sonra yazarın “memetik yakınlık” olarak adlandırdığı şey geliyor, ki bu da dikkat yaratması beklenen metaverse bir şeye veya birine yakın olma yeteneği olarak tanımladı.

Ayrıca, jeo-uzamsal bağlam, birinin tanınmış bir kişinin sahip olduğu aynı varlığa sahip olarak veya ünlü bir kişi veya şirkete yakın bir araziye sahip olarak nasıl itibar kazanabileceğiyle ilgili.

Daha sonra, finansallaşma, finans ve metaverse arasındaki artan bağlantıyı, kar elde etmek veya dijital gayrimenkulden verim elde etmek için kullanılan çeşitli yatırım stratejileriyle ifade eder. Örneğin, metaverse arazilerden elde edilen verim, arazi kiralamaktan veya arazinin insanların daha düşük fiyatlarla satın alabileceği kesirlere bölünmesinden gelebilir. Bakan, bu stratejilere daha uygun dijital arazilere daha fazla değer tanınacağını söyledi.

Metaverse arazi satın almak

Son olarak, metaverse arazinin değeri her zaman içinde olduğu oyunun tasarımından etkilenecektir. Bir oyunun grafikleri ve iç sanatı “çarpıcı” ise, geliştiricilerin oyundaki arazi arazilerini açık artırmaya çıkarmaları muhtemeldir. John, toprak sahiplerinin daha sonra araziyi kullandıkları veya oradan geçmelerine izin verdiği için diğer kullanıcılara reklam verebileceklerini veya başka bir şekilde ücret talep edebileceklerini yazdı.

Bu arada, metaverse arazinin süresiz olarak üretilebileceği için çok değerli olamadığı yönünde yaygın olarak duyulan bir argümana karşı çıkan John, bu argümanın kusurlu mantığa dayandığına inandığını belirtti.

“Metaverse’deki bir arsanın değeri, zaman içinde farklı noktalarda ne kadar dikkat çek aldığıyla doğru orantılıdır.” dedi.

Metaverse araziye yatırım yapmak ile geleneksel kripto paralar arasındaki fark hakkında yorum yapan yatırımcı, bu iki tür dijital varlığın aynı şekilde işlem yapmayacağını kaydetti. Bakan, bunun nedeninin dijital arazi parçalarının yüksek maliyetlerinin çoğu sahibinin topraklarını “geliştirmeyi” seçeceği anlamına geldiğini savundu.

“Bu arsalar yüksek bir giriş engeline sahip ve bir kolektif onlara sahip olsa bile, onları hızlı bir para karşılığında hemen yeniden satıyor olmak yerine geliştirmeye teşvik ediliyorlar.” diye yazdı.

John, kendi görüşüne göre, merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO’lar) aracılığıyla yönetilen günümüz metaverse topraklarının “internetin parça parça – merkezi olmayan, kullanıcıya ait ve biraz çılgın- trend olabileceği yerin sembolik olduğu” sonucuna vardı ve ekledi:

“Gelecek – benim gözümde, geçmişin bir remiksi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.