NFT Platformları

10 En iyi NFT platformu

Bu yazımızda sizler için en iyi NFT platormlarını, ücretsiz NFT sitelerini, en iyi NFT pazar yerlerini, NFT sitelerini inceledik.

OpenSea nedir?
OpenSea nedir?

1. OpenSea

OpenSea, NFT satışlarında liderdir. OpenSea’nin platformunda her türlü dijital varlık vardır ve kaydolmak ve kapsamlı tekliflere göz atmak ücretsizdir. Ayrıca sanatçıları ve içerik oluşturucuları destekler ve kendi NFT’nizi oluşturmak istiyorsanız kullanımı kolay bir sürece sahiptir.

OpenSea NFT nedir?

Pazar yeri 150’den fazla farklı ödeme jetonunu desteklediğinden platformun adı uygundur. NFT dünyasına giriş için OpenSea başlamak için harika bir yerdir.

Axie Infinity Marketplace
Axie Infinity Marketplace

2. Axie Marketplace

Axie Marketplace, Video oyunu Axie Infinity’nin çevrim içi mağazasıdır. Axie, satın alınıp eğitilebilen ve daha sonra ödül kazanmak için diğer oyuncuların Baltalarına karşı çukurlaşabilen efsanevi yaratıklardır. Axie Marketplace’te oyuncular yeni eksenlerin yanı sıra tüm arazileri ve diğer öğeleri oyun içinde kullanılmak üzere NFT olarak satın alabilir.

Axie Infinity nedir?

Axie Infinity belirteçleri (Axie Shards olarak adlandırılır) Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilir. Bu nedenle, çeşitli diğer NFT pazarlarında ve Coinbase Global gibi bazı kripto para borsalarında satın alınıp satılabilirler.

CryptoPunks NFT
CryptoPunks NFT

3. Larva Labs / CryptoPunks

Larva Labs en çok viral CryptoPunks NFT projesi ile bilinir. Başlangıçta 2017’de ücretsiz olarak verildiler, ancak bazı CryptoPunks o zamandan beri milyonlarca dolara sattı. Larva Labs, Autoglyphs gibi diğer dijital sanat projelerinin yanı sıra ethereum blockchain tabanlı diğer uygulama geliştirme projelerine sahiptir.

CryptoPunks nedir?

Larva Labs’ın CryptoPunks NFT’leri tükendi, ancak çeşitli üçüncü taraf pazarlardan teklif edilebilir ve satın alınabilirler. Bununla birlikte, Larva Labs’in çeşitli projeleri, doğrudan şirketin yerleşik pazarından teklif verebilen Meebit’ler de dahil olmak üzere takip etmeye değer.

NBA Top Shot Türkiye
NBA Top Shot Türkiye

4. NBA Top Shot Marketplace

NBA Top Shot, National Basketball Association ve Women’s National Basketball Association’ın NFT dünyasına girişleridir. Kendi pazarında, dünyanın önde gelen basketbol liglerinden koleksiyon anları (Video klipler ve oyun özetleri) ve sanat satın alınabilir.

NBA token nedir?

NBA, Dapper Labs tarafından oluşturulan Flow blok zincirini kullanarak kapalı bir pazar yeri olarak inşa etti (Sadece Top Shot alıp satabilirsiniz). Doğrudan Top Shot market web sitesine kaydolmak ve satın almak kolaydır. Koleksiyon anları birkaç dolar kadar kısa bir sürede satın alınabilir.

Rarible token
Rarible token

5. Rarible

Rarible, OpenSea’ye benzer şekilde her türlü NFT için başka bir büyük pazar yeridir. Platformda her türlü sanat, video, koleksiyon ve müzik satın alabilir, satılabilir veya oluşturulabilir. Ancak, OpenSea’nin aksine, pazarda satın almak ve satmak için pazarın kendi jetonu Rarible’ı (CRYPTO:RAR) kullanmanız gerekir. Rarible, Ethereum blok zinciri üzerine kuruludur (Ancak sanat eserleri OpenSea’de ve Rarible belirteçleri kullanılarak yönetilebilir).

Rarible NFT nedir?

Şirket bazı önemli şirketlerle ortaklık yaptı. Yum! Brands’in (NYSE:YUM) Taco Bell’i Rarible’daki sanatı listeledi ve bulut yazılım devi Adobe (NASDAQ:ADBE) yakın zamanda NFT sanatçılarının ve içerik üreticilerinin çalışmalarını güvence altına almaya yardımcı olmak için Rarible ile ortaklık yaptı.

SuperRare yorum
SuperRare yorum

6. SuperRare

SuperRare; Rarible’a benzer ve dijital içerik üreticiler için bir pazar yeri inşa ediyor. Sitede sanat eserleri, videolar ve 3D görüntüler bulunur, ancak koleksiyoncular Ethereum kullanarak sanat eseri satın alabilir.

SuperRare coin yorum

SuperRare kısa süre önce Ethereum blockchain’ine dayanarak aynı adı alan kendi tokenını duyurdu. Jetonlar, pazar için yeni yetenekleri bulmak ve küratörlük yapmak için kullanılacak. Rarible gibi, SuperRare NFTs de OpenSea’de satın alınıp satılabilir.

Foundation.app ekşi
Foundation.app ekşi

7. Foundation

Foundation.app, dijital sanata teklif vermenin basit, fırfırsız bir yolu olarak tasarlandı. Satışlar Ethereum kullanılarak yapılır. Pazarın 2021’in başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana, 100 milyon dolardan fazla NFT sattı.

Foundation.app ekşi

Sanatçılar Vakıf topluluğu tarafından platforma davet edilir ve alıcıların satın alma işlemine başlamak için Ethereum ile finanse edilen bir kripto cüzdanına ihtiyacı vardır. Kendi NFT’lerinizi oluşturmaya başlamak için hızlı ve kolay bir yol arıyorsanız, Foundation muhtemelen başlamak için en iyi yer değildir, ancak pazarda basit bir formatta incelenebilecek birçok sanat eseri vardır.

Nifty Gateway satış
Nifty Gateway satış

8. Nifty Gateway

Nifty Gateway, Beeple ve şarkıcı/müzisyen Grimes gibi en popüler dijital sanatçıların satışını kolaylaştırdı. Kripto borsası Gemini (Winklevoss ikizleri tarafından kontrol edilen) tarafından desteklenen bir sanat kürasyon platformu. Nifties olarak bilinen NFT’ler Ethereum üzerine kuruludur.

Nifty Gateway nasıl kullanılır?

Küratörlüğünü yaptığı bir platform olmasının yanı sıra, Nifty Gateway satın alınan NFT’lere de ev sahipliği yapıyor – yani NFT’ler kendi cüzdanınızda depolanmıyor, aslında Nifty Gateway ve Gemini tarafından sizin için saklanıyor. Bu, sanat yatırımlarında daha fazla esneklik isteyen NFT koleksiyoncuları için işe yaramasa da, Nifty satın alımları ve satışları da önce bir kripto para birimi satın almadan itibari para birimiyle (örneğin ABD doları) yapılabilir.

Mintable ücretli mi?
Mintable ücretli mi?

9. Mintable

Mintable, milyarder Mark Cuban tarafından desteklenmekte ve,OpenSea’ye benzer açık bir pazar olmayı hedeflemektedir. Mintable’da NFT alıp satmaya katılmak için Ethereum’a ihtiyacınız olacak. Platform ayrıca, çalışmalarını dijital bir varlık olarak satmak isteyen her tür (fotoğrafçıdan müzisyene) içerik üreticiler için NFT’lerin basımını da destekliyor.

Mintable nedir?

Hevesli bir NFT koleksiyoncusundan veya yaratıcısından önce ethereum’u bir kripto borsasından satın alması, ardından pazarda teklif verme ve satın almayı kolaylaştırmak için cüzdanını Mintable’a bağlaması gerekir.

Theta NFT
Theta NFT

10. Theta Drop

Theta Drop, internette video ve TV’nin merkezi olmayan dağıtımı için oluşturulmuş bir blockchain platformudur. NFT pazarı Theta Drop, 2021 yılında World Poker Tour’un dijital koleksiyonlarıyla ilk kez sahneye çıktı. World Poker Tour, ThetaTV’yi erken benimseyen biriydi ve içeriği yayımlamak için platformu kullanıyor.

ThetaDrop token nedir?

Theta kendi blockchain teknolojisini kullanır. Theta Drop NFT pazarına katılmak için Theta Token (CRYPTO:THETA) satın almanız gerekir. Binance gibi çeşitli kripto borsaları Theta’yı destekler ve onlarla birlikte satın alınan belirteçler ve NFT’ler bir kripto cüzdanında ve Theta’nın kendi kripto cüzdan uygulamasında saklanabilir.


NFT platformu nedir?

Mantarsız belirteçler veya NFT’ler, blockchain’de benzersiz tanımlama kodları ve onları birbirinden ayıran meta verilere sahip kriptografik varlıklardır. Kripto para birimlerinin aksine, bunlar eşdeğer olarak işlem göremez veya değiştirilemez. Bu, birbirleriyle aynı olan ve bu nedenle ticari işlemler için bir ortam olarak kullanılabilen kripto para birimleri gibi mantarlanabilir tokenlardan farklıdır. NFT’ler benzersizdir ve karşılıklı olarak değiştirilebilir değildir, bu da iki NFT’nin aynı olmadığı anlamına gelir.

Pokémon kartlarını, nadir madeni paraları veya sınırlı sayıda üretilen bir Jordan çiftini düşünün: NFT’ler, sonsuz kullanılabilir varlıklar arasında kıtlık yaratır – ve bunu kanıtlamak için bir orijinallik sertifikası bile vardır. NFT’ler genellikle dijital sanat eserleri satın almak ve satmak için kullanılır ve GIF’ler, tweet’ler, sanal ticaret kartları, fiziksel nesnelerin görüntüleri, video oyunu kaplamaları, sanal gayrimenkul ve daha fazlası şeklinde olabilir.

One Reply to “10 En iyi NFT platformu”

  1. Öncelikle bu değerli bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum, severek takip ediyoruz. Kendi şahsi görüşümü paylaşmak istiyorum;
    OpenSea NFT platformunu güvenle kullanabilirsiniz. Alım-satım çok kolay ve hızlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.