Fan Token Google News

Adobe Photoshop’a NFT desteği geliyor!

Adobe’nin Behance’i Solana NFT için destek ekliyor! Adobe Behance Solana entegrasyonu, Phantom cüzdanlı Behance içerik üreticileri için kullanılabilir ve özellik QuickNode tarafından desteklenmektedir.

Adobe’nin sahip olduğu yaratıcı vitrin platformu Behance, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kullanıcıların Phantom cüzdanlarını artık Behance hesaplarına bağlayabileceğini ve Solana (SOL) affedilemeyen belirteçleri (NFT) profillerinde sergileyebileceğini duyurdu. Phantom, merkezi olmayan finans veya DeFi, uygulamalar ve Miami merkezli bir Web3 altyapı platformu olan NFTs için oluşturulmuş bir Solana cüzdanıdır.

Adobe Photoshop’a NFT tuşu geliyor!

Behance içerik üreticileri Ethereum (ETH) blok zincirinde basılan NFT’lerini profillerinde zaten görüntüleyebilirler. Behance’in başındaki Adobe başkan yardımcısı William Allen, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Behance’in kullanıcılarının çoğunun yüksek enerji kullanımı ve gaz maliyetleriyle ilgili endişeler nedeniyle artık Ethereum ile ilişki yaşamak istemeyebileceğini açıkladı.

Allen, Solana’nın bu endişeleri gideren bir risk kanıtı zinciri olduğunu tweetledi ve Solana’daki tek bir işlemin “bir Google araması kadar enerji kullandığına ve bir kuruşun küçük bir kısmına mal olduğuna” işaret etti.

Bugünden itibaren @phantom cüzdanınızı bağlayabilir ve oluşturduğunuz #SolanaNFTs @Behance profilinizde sergileyebilirsiniz. (2/8) — williamallen.sol (@williamallen) 7 Mart 2022

Phantom, bu entegrasyonun Solana yaratıcı ekonomisi için “büyük” olduğunu, çünkü sanatçıların “NFT’lerle deneme yapmanın çevre dostu ve düşük maliyetli bir yoluna” izin verdiğini tweetledi.

Photoshop NFT özelliği nedir?

Behance, sanatçılarının kripto cüzdanlarını ve NFT’lerini Behance profillerine bağlamalarını ilk olarak Ekim 2021’de sağladı. O dönemde Adobe, kanıtlanmış verileri görüntüleyerek dijital içerik üreticilerini korumak için şirketin “İçerik Özgünlüğü Girişimi”nin bir parçası olarak Rarible, OpenSea, KnownOrigin ve SuperRare NFT pazarlarıyla da ortaklık yaptı. Allen, Twitter’da Solana adreslerinin NFT resminin çalınmasıyla mücadele etmek ve uygun kredinin verilmesini sağlamak için Photoshop’taki İçerik Kimlik Bilgileri aracına eklanacağını ekledi.

QuickNode, Adobe’nin kendi düğümünü oluşturmanın ve sürdürmenin aksine Solana blok zincirine erişim kiralamasına izin veriyor. QuickNode web sitesine göre, şirket en iyi Solana düğüm hizmet sağlayıcısıdır ve Solana ekosisteminin% 50’sinden fazlasına güç vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.