NFT ve ETH

Fan Token Google News

NFT pazarı giderek büyüdüğü için Ethereum’a olan ilgi artıyor

Fungible token’ların (NFT’ler) popülaritesi, geçen yılki muazzam büyümenin ardından artmaya devam ediyor. Önde gelen NFT pazarı, 2 Ocak’ta, bir önceki günkü 170 milyon dolardan dik bir artışla 243 milyon doların üzerinde Ethereum ticaret hacmi kaydetti. Son fiyat düşüşüne rağmen, ETH fiyatı ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

NFT pazarı Ethereum fiyatını nasıl etkiliyor

Glassnode verilerine göre, ödenen Ethereum toplam fiyat metriği bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Piyasada ödenen ETH ücretleri, 9 Ocak’ta 1.882.360 dolarla en yüksek noktaya ulaştı. Yükselen Ethereum ücretleri, NFT’lerin artan popülaritesiyle birlikte arttığı biliniyor.

CoinMetrics’e göre, ETH ağındaki NFT projelerinin etkinliği, yeni yıla yaklaşık 250.000 işlemle güçlü bir başlangıç ​​yaptı.

İlk ayda, günlük işlem rekoru, geçen yılın Eylül ayında ulaşılan 240.000 günlük işlem rekorunu aştı. 2 Ocak’ta OpenSea, iki gün önceki 124 milyon dolardan önemli bir artışla 243 milyon dolardan fazla Ethereum ticaret hacmi kaydetti.

Şu anda Ethereum, 2021’deki ağa dayalı %90’ın üzerinde NFT hacmiyle NFT sanat eserleri ve koleksiyon ürünleri için lider platformdur.

Ethereum fiyat analizi

Boğalar toparlanmayı planlarken Ethereum fiyatı güvenilir bir destek arıyor gibi görünüyor. Momentum Ters Çevirme Göstergesi (MRI), bir geri dönüşün olabileceğini düşündüren bir dip sinyali verdi.

28 Aralık’ta, Ethereum fiyatı simetrik üçgen modelinin altına düştü ve %25 düşüşle düşüşün devam edebileceği ihtimalini güçlendirdi. ETH neredeyse karamsar hedefe ulaştı, ancak 8 Ocak’ın düşüğü 3.005$’da bir savunma hattı keşfetti gibi görünüyor.

fantokenhaberleri.com
Ethereum analiz

Ethereum fiyatı için ilk direnç alanı 3,216$ ile %23,6 Fibonacci geri çekilme seviyesinde, ardından 3,347$ ile %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinde yer almakta. Daha büyük beklentiler, %50 geri çekilme seviyesini 3.453$ olarak hedefleyecektir.

Bununla birlikte, ayılar kontrolü ele geçirmeye devam ederse, Ethereum fiyatını 2,979$’a doğru düşürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir