fantokenhaberleri.com

Fan Token Google News

UNICEF, NFT koleksiyonu başlatacağını duyurdu, işte detaylar!

Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklara Acil Durum Fonu (UNICEF), bugün BM ajansının 75. yıldönümünü anmak için Ethereum’da değiştirilemez tokenler (NFT’ler) koleksiyonunun başlatıldığını duyurdu.

UNICEF, dijital sanatçı ve veri bilimcisi Nadieh Bremer’in “Patchwork Kingdoms” adlı bir sergisi olan Ocak 2022 NFT lansmanından elde edilen kârın, dünya çapındaki çocuklar için internet erişimini finanse etmek için Giga girişimi de dahil olmak üzere birçok projeyi desteklemek için ayrılacağını açıkladı.

2019’da başlatılan Giga Girişimi, UNICEF ve BM Uluslararası Telekomünikasyon Birliği tarafından çocukların web tabanlı bilgi ve fırsatlardan yararlanabilmeleri için her okulu internete bağlamaya yönelik küresel bir projedir.

fantokenhaberleri.com
Unicef NFT Twit

UNICEF ve NFT projesi

NFT platformu Snowcrash Laos, Ethereum Foundation, Metagood ile ortaklaşa oluşturulan Patchwork Kingdom koleksiyonu, 1.000 NFT içerecek. UNICEF, Giga’nın önemini detaylı ifade etmek için her bir NFT’nin, girişimin 21 ülkedeki 282.000’den fazla okuldan topladığı veriler kullanılarak çizildiğini söylüyor.

“It’s a Small World” yaratıcısı Mary Blair’in çalışmasından ilham alan Bremer, projenin şehirler inşa etmek için basit geometrik şekiller, kareler, daireler ve üçgenler kullanma fikriyle ortaya çıktığını açıkladı.

Bu girişimin BM kuruluşu için bir kâr elde etme projesi olarak görüyorsanız, bunun doğru olmadığını içtenliğimizle söyleyebiliriz. UNICEF, kuruluşun kripto para birimini almasına, tutmasına ve dağıtmasına izin veren CryptoFund’un 2019 lansmanından önce blok zinciri teknolojisine daldı.

Ayrıca UNICEF İnovasyon Fonu, blok zincirine daha uzun süredir yatırım yapıyor ve dünya çapında çocukları etkileme potansiyeli olan erken aşama, açık kaynaklı Web3 projelerine fon sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir